Anlamı Hakkında Bilgimiz Olmayan 5 Kelime

Anlamı Hakkında Bilgimiz Olmayan 5 Kelime

sola ok  Tüm İçerikler

15.06.2018

261 Gösterim

Bu içeriği 3 dakikada okuyabilirsiniz.

Anlamı Hakkında Bilgimiz Olmayan 5 Kelime


İnsanlar konuşa konuşa hayvanlar koklaşa koklaşa denir ya işte bu iletişimin ana ögesidir. Erkekler günde 15.000 kelime konuşurken kadınlar 20.000 kelime konuşuyorlar. Bu kadar konuşmanın içinde onlarca hatta yüzlerce farklı kelime kullanıyoruz. Kelimelerin arka planlarını bilmiyoruz, kullanılması gereken yerde kelimelerin anlamını bilmeden kullanıyoruz hatta bu bazen bizlere entellektüel bile gelebiliyor.

Erkek ve Kadın Sohbet


Gemileri yakmak, gemileri yakmak sözünün arkasında tarihi bir zafer vardır. Emevi komutanı Tarık Bin Ziyad ordusuyla beraber İspanya'ya çıkmıştır, bir savaşın olacağı kesindir. Tüm ordunun hızlıca korkmasını sağlayan dedikodu ortaya atılır, İspanya kralı 100.000 kişilik ordusuyla saldıracak. Tarık Bin Ziyad ordusunda ki korkuyu hissedince tüm orduyu karaya çıkartıp, gemilerin yıkılması emrini verir o anda şu sözler ağzından çıkar: "Gördüğünüz gibi artık geri dönüşümüz yok gemileri yaktık, ya savaşırız ya ölürüz.

Gemileri Yakmak


Küfür etmenin rahatlatıcı etkisi bilimsel olarak ispatlanmıştır. Ülkemizin dünya sıralamasında ki yeri birinciliktir, biz bunun sebebini birazda yaratıcı olmamıza bağlıyoruz. Diğer ırklara baktığımızda küfür sayısı kısıtlı iken bizde oldukça fazladır. Amerika'da bile "fuck" kelimesi kullanılır peki bu fuck'un açılımı nedir. Fornication Under Control of the King Türkçeside Kralın kontrolünde zina yapmaktır. Kelime günümüzde küfür olarak kullanılsada tarihi oldukça geçmiştedir, İngiltere'nin en kanlı dönemlerinde 8. Henry nüfusun yarıdan daha aza düştüğünü gözlemlemiştir, hemen araştırma yaptırtmış hapishanede ki nüfusun fazla olduğunu görmüştür. Hapiste ki kadın ve erkeklerin ilişkiye girmelerini kontrolü ile izin vermiştir.

Fuck Ne Demek


Freud yazdığı yazılarda sigaranın puro türü şeyleri cinsellikle bağdaştırır, biz açıkça söylemesekte büyük ihtimalle anlamışsınızdır. Freud bir tarihte konferans vereceğini duyurur insanlar akın akın o bölgeye giderler, hatta farklı ülkelerden gelenler orada kalmak zorunda olanlar bile olur Froy'dun konferans salonu ağzına kadar doludur, içeriye Freud girer ağzında da pipo vardır birden şaşıranlar ve komik bulup gülenler çıkar. Freud'un ders vereceğini günlerce bekleyen insanlar bile şok olmuştur hatta birisi çıkar piponuzuda ağzınızdan düşürmüyorsunuz diyince Freud "bazen bir pipo yalnızca bir pipodur" der ve bu söz ortaya çıkar. Freud'un dediği gibi bazı şeylerin çok üstüne gidilmemesi gerekir ama kendini entellektüel göstermek için bilmediği kelimeleri kullanan oldukça fazla.

Freud Pipo Sözü


Bundan 15 yıl önce kişiler kendini tanıtırken "bendeniz" diye tanıttılar hatta çocuklarına bile bu isimleri verdiler ancak anlamı hakkında hiçbir fikirleri yoktur. Bende kelimesi kökeni köle demektir. Bendeniz derkende köleniz kastedilir, karşınızda ki kişiyi üstün görürsünüz yani.

Bendeniz Ne Demek


Şimdi sokağa çıksak ve Ankaralıların kullandığı argo sözcükleri say desek "la" kelimesi başı çeker herkes kullanır ama kimse anlamını bilmez "la" kelimesi lan'dan gelir hatta bazı yörelerde çokça kullanılır lan kelimeside ulandan gelmektedir, ulan kelimeside oğlan kelimesinden türer yani eskiye bakarsak küçük erkek çocuklarını çağırmak için kullanılır.


Bu içeriği KulturSokagi.com sitesini kaynak göstererek kullanabilirsiniz. İçeriklerin; KulturSokagi.com sitesi kaynak gösterilmeden herhangi bir web sayfasında, sosyal medyada ve görsel basında yayınlanması yasaktır. Ayrıntılı bilgi için Kullanım Koşulları sayfasını okuyabilirsiniz.

15.06.2018

İçerik hakkında soru sorabilir veya yorumda bulunabilirsiniz.

İsim
Web Site
E-Posta
Mesaj
Henüz yorum yapılmamış.

Bu İçerikler de İlginizi Çekebilir...

Uber Uygulaması Hakkında 4 Bilgi
06.04.2018
96 Gösterim

Uber Uygulaması Hakkında 4 Bilgi

Nedir bu Uber? Nasıl kullanılır? Uber ücreti ne kadar? Uber Türkiye’de yasak mı? Merak ettiğiniz tüm sorularınıza bu yazımızda cevap vereceğiz.

Osmanlı İmparatorluğunun Gurur Duyulacak 5 Noktası
18.06.2018
136 Gösterim

Osmanlı İmparatorluğunun Gurur Duyulacak 5 Noktası

Yakın tarihimiz olan Osmanlı Devleti'nin bir çoğumuzun bilmediği 5 başarısına bu içerikten kolayca ulaşabilirsiniz.

Birinin Yalan Söylediğini Nasıl Anlarız
09.04.2018
825 Gösterim

Birinin Yalan Söylediğini Nasıl Anlarız

Yalan söylemek oldukça kötü bir şeydir kimse yalan söyleyen biriyle muhatap olmak istemez peki kişinin yalan söylediğini nasıl tespit edebiliriz?

Diriliş Ertuğrul Gazi’nin Gerçek Hayat Hikayesi
01.04.2018
82 Gösterim

Diriliş Ertuğrul Gazi’nin Gerçek Hayat Hikayesi

Ertuğrul Gazi TRT'nin bu dizisiyle beraber tekrar hatırlandı ve gerekli önem verilmeye başladı ama onun gerçek hayat hikayesini ne kadar biliyoruz?

Homeopati Açıklaması
25.03.2018
70 Gösterim

Homeopati Açıklaması

Homeopati en popüler alternatif ilaç türü. Bazıları buna karşı çıkarken, ötekiler büyük gücü ve etkinliği sebebiyle onun yanında. Peki, Homeopati nedir?