Aslanlar Hakkında 5 İlginç Bilgi

Aslanlar Hakkında 5 İlginç Bilgi

sola ok  Tüm İçerikler

28.06.2018

1,110 Gösterim

Bu içeriği 2 dakikada okuyabilirsiniz.

Aslanlar Hakkında 5 İlginç Bilgi


Aslanlar insanoğlunun her döneminde dikkatini çekmiştir, saldırgan olmaları, yaşam şekilleri ve en önemlisi güçleri bizlere akılalmaz gelir. Tam olarak ormanda yaşamasalar bile ormanların kralı lakabını almışlardır. İnsanlar aslanların ilginçliğinden dolayı onlara yakınlaşmak, onlara sahip olmak isterler. Olurda bir aslan görürseniz sakın onunla dostluk kurmak istemeyin, aynı fotoğraflarda gördüğümüz aslanlara sarılan adam var ya birde onun arka planı var. Aslanlar neredeyse insan gibi eğitiliyorlar, kendilerine yemek verenin insan olduğunu anlayınca ona itaat etmek zorunda kalıyorlar.

Aslan


Bir aslan sizi gördüğü anda tek düşündüğü şey et parçasıdır, geceleri insandan 8 kat daha iyi görürler bundan dolayı daha iyi insan avlayabilirler. Biz küçükken televizyonda aslan kükrediğinde güzel bir çizgi film çıkacağından emin olurduk film ya da çizgi film Warner Bros yapımına aitti, herkes bunu bilirdi ama kimse o aslanın nasıl kükrediğini bilmezdi. Şimdilerde aslan olmasada sorun yok bilgisayardan yapabiliyorlar, bundan 30 yıl öncesine bakarsak aslan bir yatağa boylu boyunca yatırılıyordu, ayaklarıda esnek olmasa bile zorla bağlanıyordu gerisi kolay, kırbaçla aslan kükretilip kamera kaydına alınıyordu.

Warner Bros Aslan


Ormanlar kralı aslanı düşündüğümüzde, sürekli çalışan yavrularına et götüren hayvanlar olduğunu hayal ederiz tabii bu da gerçek değildir, aslanlar uyku konusunda oldukça iddialı günde 20 saat uyuyabiliyorlar tabii iş cinselliğe gelince o kadar tembel değiller, yetişkin bir aslan çiftleşme zamanında 20-40 defa çiftleşebiliyor.

Çiftleşen Aslanlar


Haberleri açtığımızda öyle şeyler duyuyoruz ki hayvan olsa böyle yapmaz diyoruz. Etiyopya'da zorla evlendirilmek istenen kız bir adam tarafından kaçırıldı adam bununla da kalmayıp kıza işkence etti, kızın yaşı daha 12. Bu kız çocuğu 3 aslan tarafından kurtarıldı, polis kayıtlarına göre kızın çığlıklarını duyan aslanlar kızı kurtarıp adamı kızın yanına yaklaştırmadılar, Etiyopya polisine göre aslanlar kızın çığlıklarını yavrularının sesine benzettikleri için ona dokunmadılar. Aslanların oradan ayrılması ise polisin siren sesiyle oldu.

Aslanlar


Son bilgiyse aslanların bir nevi kanunu, soylarını çoğalma ve geleceğe bırakma iç güdüsü. Her grubun lideri var aslanlar arasında liderlik savaşları oluyor, savaşta mutlaka bir aslan galip geliyor yeni liderliği alan aslanın yaptığı ilk iş ise diğer yavruların hepsini öldürmek, böylece kendi soyundan bir nesil üretiyor.


Bu içeriği KulturSokagi.com sitesini kaynak göstererek kullanabilirsiniz. İçeriklerin; KulturSokagi.com sitesi kaynak gösterilmeden herhangi bir web sayfasında, sosyal medyada ve görsel basında yayınlanması yasaktır. Ayrıntılı bilgi için Kullanım Koşulları sayfasını okuyabilirsiniz.

28.06.2018

İçerik hakkında soru sorabilir veya yorumda bulunabilirsiniz.

İsim
Web Site
E-Posta
Mesaj
Henüz yorum yapılmamış.

Bu İçerikler de İlginizi Çekebilir...

İnsanların Umursamazca Terk Ettiği 5 Şey
03.04.2018
150 Gösterim

İnsanların Umursamazca Terk Ettiği 5 Şey

Üzücü ve bir o kadarda ürpertici terkedilen yerler, arabalar, uçaklar daha fazlası için içeriğe göz atabilirsiniz.

Matematiğin Açıklayamadığı Padişah Yavuz Sultan Selim
02.04.2018
610 Gösterim

Matematiğin Açıklayamadığı Padişah Yavuz Sultan Selim

Osmanlı'ya hilafeti getiren, muhteşem dehâ, ömrü kısa kılıcı keskin padişahın muhteşem başarılarına değinildiği içerik.

Dünya Bir Anda Vejeteryan Olsa Neler Olurdu
05.07.2018
193 Gösterim

Dünya Bir Anda Vejeteryan Olsa Neler Olurdu

Bir gün uyandığımızda tüm dünyanın vejeteryan olduğunu hayal ediniz, ortaya çıkan olasıklara bu içerikten ulaşabilirsiniz.

Bütün Yılanların Efendisi Şahmeran
01.04.2018
444 Gösterim

Bütün Yılanların Efendisi Şahmeran

Yılanların şahı Şahmeran efsanesinin dünya için ne kadar önemli bir varlık olduğunu bu içeriğimizde öğrenebilirsiniz.

Şam'da Yaşanmış Tuhaf Olaylar Evlerinden Çıkamayan İnsanlar
23.03.2018
335 Gösterim

Şam'da Yaşanmış Tuhaf Olaylar Evlerinden Çıkamayan İnsanlar

Bu içeriğimizde zamanında Osmanlı şehri olan Şam vilayetinde yaşanmış, halkın korku içinde yaşamasına tuhaf vakalardan bahsediyoruz.