Hala Sırrı Çözülemeyen 5 Tarihi Eser

Hala Sırrı Çözülemeyen 5 Tarihi Eser

sola ok  Tüm İçerikler

27.06.2018

627 Gösterim

Bu içeriği 3 dakikada okuyabilirsiniz.

Hala Sırrı Çözülemeyen 5 Tarihi Eser


Teknoloji de en üst seviyelere çıktığımızı, tarihin en bilimsel döneminde olup başka icat edilebilecek şeylerin kalmadığını düşünüyoruz. Yok olan bizlerin görmediği, uygarlıkların yaptığı kalıntılarla karşılaşınca da ne büyük hata ettiğimizi anlıyoruz. Tarihten günümüze kalan öyle buluntular çıkıyor ki o tarihlerde bu icatları yapıldığını görünce şaşırıyoruz.

Tarihi Eser


1) Peru'nun güney kıyısında ki Nazca Çölü'nde insanlar tarafından kazınmış olan yer şekilleri bilim adamlarının gündeminde. Çizgilerin farkedilmesi Güney Amerika'nın İspanyol vatandaşları tarafından işgal edilmesiyle oldu. 1939 yılında ilk somut verilerle karşılaşılınca Amerikalı arkeolog keşif uçuşunu yaptı. Bu çizgiler kazılarla meydana gelmişti, yer şekilleri incelendiğinde güneş, ay ve bazı yıldızların konumları yer alıyordu. Bu çizgiler halk için ekinde sulamalada yararlanmakta kullanılıyordu fakat hayvan ve bitkiler neden çizilmişti sır olarak kaldı. 1950 yılına gelindiğinde Amerikan bir arkeolog büyük bir kazıya başladı kerpiçten büyük bir piramit, büyük bir tapınak ve şehir ortaya çıktı. Kırk yıl sonra yapılan farklı bir kazıyla bulunan mezarlık insanların elbiseleri karbon testlerine tutulunca 2000 yaşından daha büyük oldukları ortaya çıktı, bilim insanları bu çizgileri nasıl ne amaçla yapıldıklarını çözemediler, çözülmesi içinde çok daha ileri bir teknolojiye sahip olmaları gerektiğini düşünüyorlar, garip başka bir noktaysa orada ki kumların altında ki toprak koyu renkli olmasına rağmen çizilen şekillerin altında ki toprak daha açık renkliydi.

Nazca çölü çizgileri


2) Piri Reis Osmanlı İmparatorluğu'nun gelmiş geçmiş en bilinen ve sırlarla dolu denizcisidir, aradan yüzyıllar geçmesine rağmen insanlığın ona saygı duymasının sebebi çizdiği haritadır. Çizilen bu harita sadece detaylar olan bir harita olarak görünmemeli onun sırları olduğu da bilinmektedir. Piri Reis'in 1513 yılında çizdiği Afrika, Amerika, Güney Kutbu'nu gösteren haritada ilginç bir detay vardı, Güney Kutbu haritanın çizilmesinden 300 yıl sonra bulundu. Piri Reis haritasında kıtanın buz altında kalınan bölümleri gösteriliyordu sonradan anlaşıldı ki bu buzlar haritanın çiziminden 6.000 yıl önce erimişti. Haritanın sırrını kimse çözemedi, astral seyahat olduğunu iddia edenler böyle bir şeyin olamayacağını düşünenler olsa da kimse tam anlamıyla sırrına vakıf olamadı.

Piri Reis Haritası


3) 3 Temmuz 1908 yılında Girit Adası'nda anlam verilemeyen bir disk bulundu bu diskin üzerinde ki kabartı şeklinde ki resimler Mısır yazısını andırmaktadır, bu işaretler bugüne kadar sırrını korumuştur. 241 ayrı şeklin dil bilimciler tarafından incelenip herhangi bir sonuç çıkmaması şaşırtmaktadır. Bir de bu diski okuduğunu ortaya atan arkeologlar var ortalama olarak günümüzden 3700 yıl önce bulunmuştur. Diskte ki yazılar asla yazılmamıştır ilk defa bu diskte kullanılmıştır fakat nasıl kullanıldığı hakkında hiçbir bilgi yok.

Girit Adasında Bulunan Disk


4) Teknoloji o kadar gelişmiş olmasına rağmen evimizde bulunan küçük makinelerin enerji kaynağı pillerdir. Dışlarında bulunan ambalajlardan mıdır bilinmez bizlere yakın zamanda icat edilen bir buluş gibi gelir. 13 cm boyunda kilden yapılmış bu şey günümüzde piller gibi elektrik üretmede kullanılıyor, Bağdat yakınlarında bulunan cisim dünyanın en gizemli şeyleri arasında sayılıyor. İçine asik bir sıvı damlatıldığında 2 Volt elektrik ürettiği ama bu elektrik ya da pil ne amaçla üretildiği ya da neden kullanıldığı tamamen bir sır.

Bağdat Pili


5) Yıl 1999'a gelindiğinde, 3 mezar soyguncusu Almanya'da ilginç bir hazine buldu 2 bronz kılıç, 2 balta, bilezik parçaları ve bronz bir disk soyguncularda aralarında ki en değerli şeyin bronz disk olduğunu bilyiorlardı. 2 Kilo olan disk Unesco'ya göre dünya çapında ki kozmik olayların en eski beton tasviri, üzerinde bir hilal, güneş, yıldızlar mevcut sadece 30 cm genişliğinde Nebra Gök Diski M.Ö 1600'lü yıllarla eşleştiriliyor, diskin neden hangi amaçla yapıldığı hakkında bir bilgi yok. Sadece bir sanat eseri diyende var, büyük sırlarının olduğuna inananlarda. 11 Milyon değer biçilen Nebra Gök Diski'nin başka bir çiftinin olduğu keşfedilmeyi beklendiği düşünülüyor.

Nebra Gök Diski


Bu içeriği KulturSokagi.com sitesini kaynak göstererek kullanabilirsiniz. İçeriklerin; KulturSokagi.com sitesi kaynak gösterilmeden herhangi bir web sayfasında, sosyal medyada ve görsel basında yayınlanması yasaktır. Ayrıntılı bilgi için Kullanım Koşulları sayfasını okuyabilirsiniz.

27.06.2018

İçerik hakkında soru sorabilir veya yorumda bulunabilirsiniz.

İsim
Web Site
E-Posta
Mesaj
Henüz yorum yapılmamış.

Bu İçerikler de İlginizi Çekebilir...

Dünya Bir Anda Vejeteryan Olsa Neler Olurdu
05.07.2018
83 Gösterim

Dünya Bir Anda Vejeteryan Olsa Neler Olurdu

Bir gün uyandığımızda tüm dünyanın vejeteryan olduğunu hayal ediniz, ortaya çıkan olasıklara bu içerikten ulaşabilirsiniz.

Başarılı Girişimci Elon Musk’ın Sorunları Çözmek İçin Uyguladığı 6 Yöntem
07.03.2018
1,062 Gösterim

Başarılı Girişimci Elon Musk’ın Sorunları Çözmek İçin Uyguladığı 6 Yöntem

Çağımızın Iron Man'i olarak nitelendirilen Elon Musk'ın sorunları çözmek için uyguladığı 6 yöntemi bu içerikte bulabilirsiniz.

Anlamı Hakkında Bilgimiz Olmayan 5 Kelime
15.06.2018
356 Gösterim

Anlamı Hakkında Bilgimiz Olmayan 5 Kelime

Türkçe kelime anlamında çok zengin olmasına karşın anlamını bilmeden kullanılan 5 kelimenin nasıl ortaya çıktığını açıkladık.

Kudüs'ün Efsanevi Fatihi
02.04.2018
115 Gösterim

Kudüs'ün Efsanevi Fatihi

Birçok din açısından oldukça önemli bir yere sahip olan Kudüs'ün Selahaddin Eyyub'i tarafından fethedilmesini bu içeriğimizde bulabilirsiniz.

ATM Nasıl Çalışır
17.06.2018
95 Gösterim

ATM Nasıl Çalışır

Çoğu zaman bankaya gitmemize bile gerek kalmadan işlerimizi hızlıca halledebildiğimiz atmler nasıl çalışır ne kadar güvenlidir?