Homeopati Açıklaması

Homeopati Açıklaması

sola ok  Tüm İçerikler

25.03.2018

196 Gösterim

Bu içeriği 6 dakikada okuyabilirsiniz.

Homeopati Açıklaması


Homeopati tartışmalı olabilir ancak aynı zamanda en popüler alternatif ilaç türü. Bazıları buna karşı çıkarken, diğerleri büyük gücü ve etkinliği nedeniyle onun yanında. Peki, Homeopati nasıl işler? Bugünkü durumuna nasıl geldi ve modern tıp bundan ne öğrenebilir?

Homeopati

Homeopatinin ilk ilkesi, şu gibi tedavilere benzer: Tedaviler, iyileştirmek istediğiniz belirtilere neden olan bileşenleri kullanır. Bu uygulamada, ateş tedavisinin örneğin kendisi de ateşe neden olan belladonna otundan yapılabileceği anlamına gelir. Arı zehrinden bir karışım da kaşıntılı şişmeleri tedavi etmek için kullanılır, vb. İkinci prensip, potentizasyon olarak adlandırılan özel hazırlanma yöntemidir. Fikir, bileşenlerin seyreltilmesi ve çalkalanması ile iyileştirici güçlerinin etkilerini arttırılmasıdır. Bunu yapmak için madde, alkol veya damıtılmış suda çözülür. Homeopati, bu çözeltiden bir birim alır ve bunu dokuz birim su ile karıştırır, böylece ilk çözeltinin onda bir konsantrasyonunda bir çözelti elde edilir.

Şu an sahip olduğunuz şey ise 1 doz ana içerik ve adı roman alfabesinde X 410 olan ana kısım çözücü. Bu işlem bir birimi, dokuz birim saf su ile karıştırıp şiddetle sallayarak tekrarlanır. Şimdi iki tane X'iniz var, istediğiniz etki derecesine ulaşana kadar bunu tekrar edersiniz. Daha sonra bu çözelti ağız yoluyla veya yaygın olarak satılan küçük şeker topakları içinde uygulanır. Örneğin, 20X'lik etki, tek aspirini bütün Atlas Okyanusu kadarlık su içinde çözmek gibidir. Fakat birçoğu 30C gibi çok daha yüksek çözeltilerdir. C, karışımın 1 birim etken madde ve 99 birim su içerdiği anlamına gelir. Bu yüzden yaygın şekilde satılan 30 C karışımı 1 birim madde ve bir milyon milyar milyar milyar milyar milyar milyar milyar milyar birim su demektir.

Orjinal malzemelerle tek bir atomla küresel bir inci isteseydik suyun bir kısmı, daha sonra hapımızın çapı olurdu. Dünya ve Güneş arasındaki mesafe 150 milyon kilometre uzunluğu büyük kitleye hitap ediyor ve kendi kütlesi altında bir kara deliğe çökecek. Bu nedenle potensiyelleştirme homeopatide en büyük eleştirilerden biridir. Aşırı şeker lucien'in içerikleri daha güçlü yapması beklenir, ancak fiziksel düzeyde bu gerçekten mantıklı değildir çoğu homeopatik ilaçlar o kadar çok seyreltilir ki, aktif maddenin tek bir atomu onlarda kalmaz.

Homeopati Nedir

Karışımların halen neden işe yaradığının açıklaması, karışımın her dilüsyon yaprağı içindekinin özü gibi ruhlar temelde suyun hatırladığı bir fikirdir. Ama eğer bu doğru olsaydı daha önce bir damla su bir araya geldi her madde geride bir öz bırakmak ve ne zaman öngörülemeyen etkilere yol açacak kazayla sindirilmiş okyanuslarda yaşayan ve yüzen her şeyi düşünün, her su yudumu bir süper şarjlı homeopatik kokteyl olur. Peki Homeopati en başarılı alternatif tıp oldu mu? 18. yüzyıl tıbbı, günümüzden çok farklıydı, örneğin kan dökmesi hastayı daha önce olmadığı kadar kötü bıraktı. Dolayısıyla Alman hekimler ahlaki davrandılar Hanuman, invazif olmayan doğal bir iyileştirme yöntemi istedi ve homeopati geliştirdi. Aslında, homeopatik hastaneler yakında başarılıydı, çünkü hiçbir zarar vermemek zararlıdır.

Hahnemann, önce kahve çay alkolünden kaçınmak zorunda kaldığınız için hastalarına çok sıkı kurallar koydu. Baharatlı yiyecek tatlı meyve eski peynir yok. Soğan ve et yok koyun yününden yapılmış giyecekler yok, ama oturmak da yok. Havasız ortamda oturmak yok, sıcak odalar yok. At sürmek yok. Hayır, şimdi oyun yok mastürbasyon yok ve tabii ki okuma pornografik metinler yok ve daha pek çok şey. Sonra o zaman sadece onun ilaçları homeopati bulucuya göre çalışır mıydı? Tabii ki bu talimatların hepsi yok sayılıyor ve bugün konuşulmuyor. Tıp son 150 yılda çok şey değiştirdi. Daha önce hiç insanlık tarihinde, karşılaştırılabilir bir sağlık seviyesinden keyif almadık. Asla uzun sürmeden yaşadık ve bu büyük ölçüde yeni araçlardan kaynaklanıyor. Geliştik.

Modern Diagnostik çift kör çalışmalar ve bilimsel değerlendirme, hangi işlerin kontrol edildiğini ve kanıtlandığını kanıtlamaktadır. Sayısız çalışma ve incelemeden sonra bu araçlar sayesinde şüphe gölgesinin ötesinde, homeopatinin plasebonun ötesinde bir etkisi olmadığını biliyoruz ama insanlara yardım ederse, niye işe yaradığını kim takar ki? Belki bunu denedin ve daha iyi hissettim beya homeopatik ilaçlar kullanırken korkunç bir hastalığa yakalanmış birini tanıyorsunuz ve çocuklar ve hayvanlar için çalışan birçok rapor var. Bu deneyimlerden ne yapıyoruz Plasebo etkisi çok önemli ve hayali olursa olsun hayali değil. İnsanlar bir şeylerin kendilerini daha iyi hissetmelerine yardımcı olacağına inanıyorsa, kendinize karşı bağışıklık duymadığınız kadar akıllısınız. Yalnız kendi güvenleri istenen etkiye sahiptir ve plasebodan etkilenebileceği kanıtlanmıştır.

Homeopati Tedavisi

Çocuklar ve hayvanlar ebeveynlerine veya muhafızlarına güvenir ve duygularına sigortalanırlar. Bir ebeveynin bir tedaviye çok güvenmesi ve bunun kolaylaşması, çocuğun rahatlamasına ve semptomların giderilmesine yardımcı olabiliyorsa bu durum, kendilerini ilgilendiren insanların vücut dilinin ipuçlarına şiddetle tepki gösteren hayvanlarda da görülebilir ancak homeopatinin en güçlü aracı vücudumuzun hayatta kalma makineleri olduğu zamandır. Enfeksiyonlar birkaç gün sonra kendiliğinden geçer ama eğer zaten kendinizi hasta hissettiğinizde bir çare bulursanız ve daha iyi hale getirmeye başlarsanız gerçekten iyileşmiş gibi görünüyor. Homeopati endüstrisi Big Pharma'ya nazik alternatif oynamayı sever, ancak homeopatik endüstri Big Pharma'dır. Aşırı kar marjlarıyla milyarlarca dolar yapılır Homeopati endüstrisinin kendi Lobby örgütleri var ve düşmanlarını zorla savaşırken çok fazla para kazanabiliyorlar küresel olarak pazarın 2024 yılına kadar 17 milyarı aşması bekleniyor. Bazı eleştirmenler, homeopatik endüstrinin Halk Sağlığı için kötü olduğunu iddia ediyor, çünkü kanıtlanmış tıpta güvensizlik yaratıyor.

Homeopati inancı aşılar hakkındaki şüphe ile ilişkilidir, bu insanların yaşamlarını veya çocuklarının hayatları çizgide olduğunda ihtiyaç duydukları yardımı aramalarını önleyebilir. Ancak aslında homeopati başarısı için elimizden gelen bir anahtardır ve kopyalayabiliriz bir homeopati ile ilk danışma saatler alabilir ve çok kişisel bir doktor hastanesinde halen hacca çıkmış bir hasta için bu derece ilginin ve empati, sohbetin terapi noktası olmadığı halde refahı için büyük fark yaratabilir. Ancak aynı zamanda sıkı bir şekilde organize edilmiş bir sistemdir. Doktorlar ve hemşireler sıkı bütçelerle birçok hasta danışmaların zaman açısından verimli olması gerekir teşhis hızlı ve tedavileri hızlı yapılır. Hangi kişiler görünmez korkmuş hissetmelerini ve geride bırakmalarını sağlayabilirler mi? Modern tıbbın bir homeopatiden öğrendiği şey, doldurulmadığı bir insanın ihtiyacını karşılıyor. Bireye zaman ayırmalıyız, sayıları olmayan insanları tekrar görmeliyiz. Ancak empati kadar önemli gerçek tedavinin yerini tutmaz. İnanç dağları ilerletebilir, ancak şeker suları kanseri tedavi edemez.


Bu içeriği KulturSokagi.com sitesini kaynak göstererek kullanabilirsiniz. İçeriklerin; KulturSokagi.com sitesi kaynak gösterilmeden herhangi bir web sayfasında, sosyal medyada ve görsel basında yayınlanması yasaktır. Ayrıntılı bilgi için Kullanım Koşulları sayfasını okuyabilirsiniz.

25.03.2018

İçerik hakkında soru sorabilir veya yorumda bulunabilirsiniz.

İsim
Web Site
E-Posta
Mesaj
Henüz yorum yapılmamış.

Bu İçerikler de İlginizi Çekebilir...

Fantastik Dörtlü Geri Geliyor
05.04.2018
439 Gösterim

Fantastik Dörtlü Geri Geliyor

İlk efsanelerden olan Fantastik Dörtlü kaybettiği itibarını geri almak için kolları sıvadı detaylara içeriğimizden ulaşabilirsiniz.

Hiç Uyumayan Kızın Garip Hayat Hikayesi
08.03.2018
531 Gösterim

Hiç Uyumayan Kızın Garip Hayat Hikayesi

Uyku insanın en önemli ihtiyaçlarından birisidir, uyku sorunu çekmek oldukça sıkıntılı bir süreçtir. Bu durumdan mağdur Jessica'nın hikayesini içerikte okuyabilirsiniz.

Birinin Yalan Söylediğini Nasıl Anlarız
09.04.2018
1,112 Gösterim

Birinin Yalan Söylediğini Nasıl Anlarız

Yalan söylemek oldukça kötü bir şeydir kimse yalan söyleyen biriyle muhatap olmak istemez peki kişinin yalan söylediğini nasıl tespit edebiliriz?

Başarılı Girişimci Gates, Buffett, Cohen’in Zamanında Yaptıkları Yanlışlar
11.03.2018
265 Gösterim

Başarılı Girişimci Gates, Buffett, Cohen’in Zamanında Yaptıkları Yanlışlar

Dünyanın en zengin ve bir o kadar başarılı girişimcilerden olan Gates, Buffett ve Cohen’in geçmişinde yaptıkları hataları inceliyoruz.

Diriliş Ertuğrul Gazi’nin Gerçek Hayat Hikayesi
01.04.2018
330 Gösterim

Diriliş Ertuğrul Gazi’nin Gerçek Hayat Hikayesi

Ertuğrul Gazi TRT'nin bu dizisiyle beraber tekrar hatırlandı ve gerekli önem verilmeye başladı ama onun gerçek hayat hikayesini ne kadar biliyoruz?