Kadınlar Hakkında Bilinmeyen İlginç 8 Sır

Kadınlar Hakkında Bilinmeyen İlginç 8 Sır

sola ok  Tüm İçerikler

21.06.2018

2,498 Gösterim

Bu içeriği 2 dakikada okuyabilirsiniz.

Kadınlar Hakkında Bilinmeyen İlginç 8 Sır


20. Yüzyılın yarısına kadar erkeklerin kadınlardan çok daha güçlü, onlardan çok daha üstün olduğuna inanılıyordu çünkü o dönemde beyin yerine işleyen kas sistemi vardı. 21. Yüzyıla gelindiği anda işler bir anda değişti. Teknolojinin devreye girmesiyle insanoğlu, kasları değil beyinlerini daha çok kullanmaya başladı, bu durumda da kadınlar değer görmeye başladılar. Kadınlar hakkında kadınların bile bilmediği onlarca bilgi var bunlardan birkaçını bu içerikte belirteceğiz, iyi okumalar.

Kadın ve Kas


1) Kadınların duyma yetileri yalnızca gündüz değil, gece de aktif olarak devam eder. Bunun sebebi tamamen içgüdüseldir, anne olma içgüdüsü sayesinde bebek ağlamalarına karşı hassas olurlar bu durumda gece çıkan seslere karşı hassaslaşırlar, erkeklere oranla sesleri daha iyi algılayabilirler.

2) Kadınların boyunları erkeklerinkine oranla daha esnektir, genel olarak vücut kasları daha esnektir. Kadınlar genelde boyunlarını kullanırlar, bir araştırmada kadına ve erkeğe seslenildiğinde erkeklerin tüm vücutlarını çevirdiği, kadınların yalnızca boyunlarını çevirdiğini görürüz. Kadınların boyunlarını kullanmaları daha sağlıklı olduklarını göstermiyor çok daha fazla ağrı çekiyorlar.

3) Bu sıralar kadınların ve erkeklerin beyin araştırmaları yapılıp birbirleriyle kıyaslanıyorlar. Erkeklerin beyni çıkan sonuçlara göre kadınlarınkinden büyük, kadınların ise beyin zarları daha kalın bu durum bizlerin bildiğinin tam aksine bir sonuç çıkarıyor. Bizim bildiğimiz gibi kadınlar daha duygusal değil daha rasyonellerdir yani daha gerçek düşünürler.

Anne ve Bebek


4) Selülit sanıldığı kadar kötü bir şey değildir görüntü olarak günümüz kadın profiline aykırı olduğu için çirkin görünen selülitler kadınların ne kadar kadınsı olduğunun kanıtıdır. Östrojen hormonuyla pozitif bir ilişkisi vardır, kadın yetişkinliğe geçtikçe östrojen salınımıyla beraber selülit sayısı da beraberinde artar.

5) Yaşlılıktan korkan kadınlar için kötü bir haberimiz var, kadınların ciltleri erkeklere göre incedir ince olması daha çok kırışabileceği anlamına gelir.

6) Kadınlar çok konuşurlar lafı doğrudur, bir erkeğin ortalama 2 katı kadar fazla konuşurlar. Sır alıp vermekte konuşmanın süresi artınca sıkıntı olmaya başlıyor, bir kadının sır tutması 47 saat 15 dakika olarak hesaplanmıştır. Kesin bir hesap değil yalnızca bir ortalama.

Miranda Kerr


7) Ne yazık ki ülkemizde ve tüm dünyada hâlâ kadınların değersiz olduğunu hiçbir işe yaramadığını düşünenler var bu düşünce oldukça yanlış çünkü dünyada yapılan işlerin %66'sını kadınlar yapıyor. İnanmadınız mı evde ki işlerin kimin yaptığına bakın.

8) Kadınların tat alma duyguları erkeklere oranla daha güçlü aynı zamanda da kalpleri daha hızlı atıyor.


Bu içeriği KulturSokagi.com sitesini kaynak göstererek kullanabilirsiniz. İçeriklerin; KulturSokagi.com sitesi kaynak gösterilmeden herhangi bir web sayfasında, sosyal medyada ve görsel basında yayınlanması yasaktır. Ayrıntılı bilgi için Kullanım Koşulları sayfasını okuyabilirsiniz.

21.06.2018

İçerik hakkında soru sorabilir veya yorumda bulunabilirsiniz.

İsim
Web Site
E-Posta
Mesaj
Henüz yorum yapılmamış.

Bu İçerikler de İlginizi Çekebilir...

Matematiğin Açıklayamadığı Padişah Yavuz Sultan Selim
02.04.2018
445 Gösterim

Matematiğin Açıklayamadığı Padişah Yavuz Sultan Selim

Osmanlı'ya hilafeti getiren, muhteşem dehâ, ömrü kısa kılıcı keskin padişahın muhteşem başarılarına değinildiği içerik.

Birinin Yalan Söylediğini Nasıl Anlarız
09.04.2018
919 Gösterim

Birinin Yalan Söylediğini Nasıl Anlarız

Yalan söylemek oldukça kötü bir şeydir kimse yalan söyleyen biriyle muhatap olmak istemez peki kişinin yalan söylediğini nasıl tespit edebiliriz?

Fantastik Dörtlü Geri Geliyor
05.04.2018
184 Gösterim

Fantastik Dörtlü Geri Geliyor

İlk efsanelerden olan Fantastik Dörtlü kaybettiği itibarını geri almak için kolları sıvadı detaylara içeriğimizden ulaşabilirsiniz.

Neden Tuz ve Karabiber?
01.04.2018
126 Gösterim

Neden Tuz ve Karabiber?

Neden tuz ve karabiber diye hiç sordunuz mu? Tuzu anladık ama karabiber neden diğer baharatların önüne geçti ve tuzun yanında olmayı haketti?

Azmiyle Başarıya Ulaşan Bir Adam Henry Ford
13.06.2018
646 Gösterim

Azmiyle Başarıya Ulaşan Bir Adam Henry Ford

İlk arabanın mucidi ve ilk seri üretimin mucidi Henry Ford'un yaşadığı zorlukların ardından başarıya ulaşan öyküsü.