Kadınlar Hakkında Bilinmeyen İlginç 8 Sır

Kadınlar Hakkında Bilinmeyen İlginç 8 Sır

sola ok  Tüm İçerikler

21.06.2018

2,720 Gösterim

Bu içeriği 2 dakikada okuyabilirsiniz.

Kadınlar Hakkında Bilinmeyen İlginç 8 Sır


20. Yüzyılın yarısına kadar erkeklerin kadınlardan çok daha güçlü, onlardan çok daha üstün olduğuna inanılıyordu çünkü o dönemde beyin yerine işleyen kas sistemi vardı. 21. Yüzyıla gelindiği anda işler bir anda değişti. Teknolojinin devreye girmesiyle insanoğlu, kasları değil beyinlerini daha çok kullanmaya başladı, bu durumda da kadınlar değer görmeye başladılar. Kadınlar hakkında kadınların bile bilmediği onlarca bilgi var bunlardan birkaçını bu içerikte belirteceğiz, iyi okumalar.

Kadın ve Kas


1) Kadınların duyma yetileri yalnızca gündüz değil, gece de aktif olarak devam eder. Bunun sebebi tamamen içgüdüseldir, anne olma içgüdüsü sayesinde bebek ağlamalarına karşı hassas olurlar bu durumda gece çıkan seslere karşı hassaslaşırlar, erkeklere oranla sesleri daha iyi algılayabilirler.

2) Kadınların boyunları erkeklerinkine oranla daha esnektir, genel olarak vücut kasları daha esnektir. Kadınlar genelde boyunlarını kullanırlar, bir araştırmada kadına ve erkeğe seslenildiğinde erkeklerin tüm vücutlarını çevirdiği, kadınların yalnızca boyunlarını çevirdiğini görürüz. Kadınların boyunlarını kullanmaları daha sağlıklı olduklarını göstermiyor çok daha fazla ağrı çekiyorlar.

3) Bu sıralar kadınların ve erkeklerin beyin araştırmaları yapılıp birbirleriyle kıyaslanıyorlar. Erkeklerin beyni çıkan sonuçlara göre kadınlarınkinden büyük, kadınların ise beyin zarları daha kalın bu durum bizlerin bildiğinin tam aksine bir sonuç çıkarıyor. Bizim bildiğimiz gibi kadınlar daha duygusal değil daha rasyonellerdir yani daha gerçek düşünürler.

Anne ve Bebek


4) Selülit sanıldığı kadar kötü bir şey değildir görüntü olarak günümüz kadın profiline aykırı olduğu için çirkin görünen selülitler kadınların ne kadar kadınsı olduğunun kanıtıdır. Östrojen hormonuyla pozitif bir ilişkisi vardır, kadın yetişkinliğe geçtikçe östrojen salınımıyla beraber selülit sayısı da beraberinde artar.

5) Yaşlılıktan korkan kadınlar için kötü bir haberimiz var, kadınların ciltleri erkeklere göre incedir ince olması daha çok kırışabileceği anlamına gelir.

6) Kadınlar çok konuşurlar lafı doğrudur, bir erkeğin ortalama 2 katı kadar fazla konuşurlar. Sır alıp vermekte konuşmanın süresi artınca sıkıntı olmaya başlıyor, bir kadının sır tutması 47 saat 15 dakika olarak hesaplanmıştır. Kesin bir hesap değil yalnızca bir ortalama.

Miranda Kerr


7) Ne yazık ki ülkemizde ve tüm dünyada hâlâ kadınların değersiz olduğunu hiçbir işe yaramadığını düşünenler var bu düşünce oldukça yanlış çünkü dünyada yapılan işlerin %66'sını kadınlar yapıyor. İnanmadınız mı evde ki işlerin kimin yaptığına bakın.

8) Kadınların tat alma duyguları erkeklere oranla daha güçlü aynı zamanda da kalpleri daha hızlı atıyor.


Bu içeriği KulturSokagi.com sitesini kaynak göstererek kullanabilirsiniz. İçeriklerin; KulturSokagi.com sitesi kaynak gösterilmeden herhangi bir web sayfasında, sosyal medyada ve görsel basında yayınlanması yasaktır. Ayrıntılı bilgi için Kullanım Koşulları sayfasını okuyabilirsiniz.

21.06.2018

İçerik hakkında soru sorabilir veya yorumda bulunabilirsiniz.

İsim
Web Site
E-Posta
Mesaj
Henüz yorum yapılmamış.

Bu İçerikler de İlginizi Çekebilir...

Uber Uygulaması Hakkında 4 Bilgi
06.04.2018
223 Gösterim

Uber Uygulaması Hakkında 4 Bilgi

Nedir bu Uber? Nasıl kullanılır? Uber ücreti ne kadar? Uber Türkiye’de yasak mı? Merak ettiğiniz tüm sorularınıza bu yazımızda cevap vereceğiz.

Matematiğin Açıklayamadığı Padişah Yavuz Sultan Selim
02.04.2018
815 Gösterim

Matematiğin Açıklayamadığı Padişah Yavuz Sultan Selim

Osmanlı'ya hilafeti getiren, muhteşem dehâ, ömrü kısa kılıcı keskin padişahın muhteşem başarılarına değinildiği içerik.

Hiç Uyumayan Kızın Garip Hayat Hikayesi
08.03.2018
499 Gösterim

Hiç Uyumayan Kızın Garip Hayat Hikayesi

Uyku insanın en önemli ihtiyaçlarından birisidir, uyku sorunu çekmek oldukça sıkıntılı bir süreçtir. Bu durumdan mağdur Jessica'nın hikayesini içerikte okuyabilirsiniz.

Diriliş Ertuğrul Gazi’nin Gerçek Hayat Hikayesi
01.04.2018
290 Gösterim

Diriliş Ertuğrul Gazi’nin Gerçek Hayat Hikayesi

Ertuğrul Gazi TRT'nin bu dizisiyle beraber tekrar hatırlandı ve gerekli önem verilmeye başladı ama onun gerçek hayat hikayesini ne kadar biliyoruz?

İnsanların Umursamazca Terk Ettiği 5 Şey
03.04.2018
202 Gösterim

İnsanların Umursamazca Terk Ettiği 5 Şey

Üzücü ve bir o kadarda ürpertici terkedilen yerler, arabalar, uçaklar daha fazlası için içeriğe göz atabilirsiniz.