Hala Sırrı Çözülemeyen 5 Tarihi Eser

Hala Sırrı Çözülemeyen 5 Tarihi Eser

sola ok  Tüm İçerikler

27.06.2018

1,176 Gösterim

Bu içeriği 3 dakikada okuyabilirsiniz.

Hala Sırrı Çözülemeyen 5 Tarihi Eser


Teknoloji de en üst seviyelere çıktığımızı, tarihin en bilimsel döneminde olup başka icat edilebilecek şeylerin kalmadığını düşünüyoruz. Yok olan bizlerin görmediği, uygarlıkların yaptığı kalıntılarla karşılaşınca da ne büyük hata ettiğimizi anlıyoruz. Tarihten günümüze kalan öyle buluntular çıkıyor ki o tarihlerde bu icatları yapıldığını görünce şaşırıyoruz.

Tarihi Eser


1) Peru'nun güney kıyısında ki Nazca Çölü'nde insanlar tarafından kazınmış olan yer şekilleri bilim adamlarının gündeminde. Çizgilerin farkedilmesi Güney Amerika'nın İspanyol vatandaşları tarafından işgal edilmesiyle oldu. 1939 yılında ilk somut verilerle karşılaşılınca Amerikalı arkeolog keşif uçuşunu yaptı. Bu çizgiler kazılarla meydana gelmişti, yer şekilleri incelendiğinde güneş, ay ve bazı yıldızların konumları yer alıyordu. Bu çizgiler halk için ekinde sulamalada yararlanmakta kullanılıyordu fakat hayvan ve bitkiler neden çizilmişti sır olarak kaldı. 1950 yılına gelindiğinde Amerikan bir arkeolog büyük bir kazıya başladı kerpiçten büyük bir piramit, büyük bir tapınak ve şehir ortaya çıktı. Kırk yıl sonra yapılan farklı bir kazıyla bulunan mezarlık insanların elbiseleri karbon testlerine tutulunca 2000 yaşından daha büyük oldukları ortaya çıktı, bilim insanları bu çizgileri nasıl ne amaçla yapıldıklarını çözemediler, çözülmesi içinde çok daha ileri bir teknolojiye sahip olmaları gerektiğini düşünüyorlar, garip başka bir noktaysa orada ki kumların altında ki toprak koyu renkli olmasına rağmen çizilen şekillerin altında ki toprak daha açık renkliydi.

Nazca çölü çizgileri


2) Piri Reis Osmanlı İmparatorluğu'nun gelmiş geçmiş en bilinen ve sırlarla dolu denizcisidir, aradan yüzyıllar geçmesine rağmen insanlığın ona saygı duymasının sebebi çizdiği haritadır. Çizilen bu harita sadece detaylar olan bir harita olarak görünmemeli onun sırları olduğu da bilinmektedir. Piri Reis'in 1513 yılında çizdiği Afrika, Amerika, Güney Kutbu'nu gösteren haritada ilginç bir detay vardı, Güney Kutbu haritanın çizilmesinden 300 yıl sonra bulundu. Piri Reis haritasında kıtanın buz altında kalınan bölümleri gösteriliyordu sonradan anlaşıldı ki bu buzlar haritanın çiziminden 6.000 yıl önce erimişti. Haritanın sırrını kimse çözemedi, astral seyahat olduğunu iddia edenler böyle bir şeyin olamayacağını düşünenler olsa da kimse tam anlamıyla sırrına vakıf olamadı.

Piri Reis Haritası


3) 3 Temmuz 1908 yılında Girit Adası'nda anlam verilemeyen bir disk bulundu bu diskin üzerinde ki kabartı şeklinde ki resimler Mısır yazısını andırmaktadır, bu işaretler bugüne kadar sırrını korumuştur. 241 ayrı şeklin dil bilimciler tarafından incelenip herhangi bir sonuç çıkmaması şaşırtmaktadır. Bir de bu diski okuduğunu ortaya atan arkeologlar var ortalama olarak günümüzden 3700 yıl önce bulunmuştur. Diskte ki yazılar asla yazılmamıştır ilk defa bu diskte kullanılmıştır fakat nasıl kullanıldığı hakkında hiçbir bilgi yok.

Girit Adasında Bulunan Disk


4) Teknoloji o kadar gelişmiş olmasına rağmen evimizde bulunan küçük makinelerin enerji kaynağı pillerdir. Dışlarında bulunan ambalajlardan mıdır bilinmez bizlere yakın zamanda icat edilen bir buluş gibi gelir. 13 cm boyunda kilden yapılmış bu şey günümüzde piller gibi elektrik üretmede kullanılıyor, Bağdat yakınlarında bulunan cisim dünyanın en gizemli şeyleri arasında sayılıyor. İçine asik bir sıvı damlatıldığında 2 Volt elektrik ürettiği ama bu elektrik ya da pil ne amaçla üretildiği ya da neden kullanıldığı tamamen bir sır.

Bağdat Pili


5) Yıl 1999'a gelindiğinde, 3 mezar soyguncusu Almanya'da ilginç bir hazine buldu 2 bronz kılıç, 2 balta, bilezik parçaları ve bronz bir disk soyguncularda aralarında ki en değerli şeyin bronz disk olduğunu bilyiorlardı. 2 Kilo olan disk Unesco'ya göre dünya çapında ki kozmik olayların en eski beton tasviri, üzerinde bir hilal, güneş, yıldızlar mevcut sadece 30 cm genişliğinde Nebra Gök Diski M.Ö 1600'lü yıllarla eşleştiriliyor, diskin neden hangi amaçla yapıldığı hakkında bir bilgi yok. Sadece bir sanat eseri diyende var, büyük sırlarının olduğuna inananlarda. 11 Milyon değer biçilen Nebra Gök Diski'nin başka bir çiftinin olduğu keşfedilmeyi beklendiği düşünülüyor.

Nebra Gök Diski


Bu içeriği KulturSokagi.com sitesini kaynak göstererek kullanabilirsiniz. İçeriklerin; KulturSokagi.com sitesi kaynak gösterilmeden herhangi bir web sayfasında, sosyal medyada ve görsel basında yayınlanması yasaktır. Ayrıntılı bilgi için Kullanım Koşulları sayfasını okuyabilirsiniz.

27.06.2018

İçerik hakkında soru sorabilir veya yorumda bulunabilirsiniz.

İsim
Web Site
E-Posta
Mesaj
Henüz yorum yapılmamış.

Bu İçerikler de İlginizi Çekebilir...

Afacan Dennis Hakkında Akılalmaz Teoriler
29.06.2018
1,271 Gösterim

Afacan Dennis Hakkında Akılalmaz Teoriler

Eskiden hepimizin eğlenerek izlediği Afacan Dennis'in yürek burkan gerçek hayat hikayesi.

Kadınlar Hakkında Bilinmeyen İlginç 8 Sır
21.06.2018
2,772 Gösterim

Kadınlar Hakkında Bilinmeyen İlginç 8 Sır

Kadınların günümüzde ki değeri her ne kadar eskiye oranla arttırılmış olsa da onların bile bilmediği 8 değerli bilgiyi sizlere sunuyoruz.

Fantastik Dörtlü Geri Geliyor
05.04.2018
439 Gösterim

Fantastik Dörtlü Geri Geliyor

İlk efsanelerden olan Fantastik Dörtlü kaybettiği itibarını geri almak için kolları sıvadı detaylara içeriğimizden ulaşabilirsiniz.

Homeopati Açıklaması
25.03.2018
196 Gösterim

Homeopati Açıklaması

Homeopati en popüler alternatif ilaç türü. Bazıları buna karşı çıkarken, ötekiler büyük gücü ve etkinliği sebebiyle onun yanında. Peki, Homeopati nedir?

Osmanlı'nın Ölüm Melekleri Hakkında Bilinmeyenler
20.06.2018
1,335 Gösterim

Osmanlı'nın Ölüm Melekleri Hakkında Bilinmeyenler

Tarihte idam oldukça yaygın kullanılan bir ceza yöntemidir. Yakın tarihimiz olan Osmanlı'da bunları gerçekleştirenler hakkında bilgi edinelim.