İnsanların Umursamazca Terk Ettiği 5 Şey

İnsanların Umursamazca Terk Ettiği 5 Şey

sola ok  Tüm İçerikler

03.04.2018

180 Gösterim

Bu içeriği 2 dakikada okuyabilirsiniz.

İnsanların Umursamazca Terk Ettiği 5 Şey


5) Mike Tyson Malikanesi


Boks tarihinin en önemli sporcularından birisi olan Mike Tyson 1980 yılında kariyerine yakışır ultra lüks ve pahalı bir malikane satın almıştır. 12 yıl süresince bu malikanede yaşayan Mike 1992 senesinde hakkında çıkan tecavüz suçu sebebiyle altı yıl hapis cezasına çarptırılır. Mike Tyson yaşanmış olan bu vakadan sonra da evini satılığa çıkarmak zorunda kalmıştır. Bu büyük malikane ise 1.3 milyon dolar karşılığında alınmış ancak yeni sahibi tarafından kullanılmamıştır. Bir süre sonra ise FBI evin yeni sahibini kara para aklama kabahatıyla izlemeye alır bunun üzerine de bu eve el konulmuştur. 2010 senesinde tekrardan satışa çıkarılan ev 600 bin dolar değerinde başka bir iş adamına satılmıştır fakat yeni ev sahibide evde tek bir gün bile geçirememiştir. 2014 yılında malikane bir kiliseye devredilmiş fakat kilise tarafından da kullanılmamıştır. Bir zamanlar ihtişamlı ve çok önemli bir halde olan bu malikane günümüzde kendi kaderine terkedilmiş durumda.

Mike Tyson'ın Eski Malikanesi


4) Lüks Otomobiller


Bilindiği üzere Dubai de ultra lüks arabalar oldukça sık bulunur ve bu şehirde de diğer ülkelerde olduğu gibi araçların vergilerini ödememek büyük bir suçtur yalnız Dubaili birçok zengin araç vergilerini ödememek için lüks ve pahalı araçlarını araba mezarlıklarına bırakmaktadırlar. Bu şekilde vergi ödemekten kaçtıklarını düşünen Dubaililer Ferrari, McLaren, Maserati gibi pahalı otomobillerini araba mezarlıklarına veya havalimanı otoparklarında çürümeye bırakırlar.

Ferrari


3) Craco, İtalya


İtalya'da çok da yüksek olmayan bir tepenin üzerine yapılan Craco doğal afetler sebebiyle hayalet şehir olmaya bırakılmıştır. 1891'li yıllarda 2000 nüfusa sahip bu şehir, toprak kayması, depremler, savaşlar nedeniyle yavaş yavaş boşaltılmıştır. Bölgede yaşayan son insanlarında 1963 yılında kentten ayrılması sebebiyle bugünlerde çürümeye terkedilmiştir.

Craco, İtalya


2) Zeila, Namibya


1975 yılında yapılmış bu gemi 21. yüzyıllara kadar denizler üzerinde gezmiş ve çeşitli diyarlara gitmiştir. Asıl yapılış amacı balıkçı teknesi olan Zeila 2008 yılında Hindistan Bombay'a hurda metal götürmüştür. Ancak Zeila'nın bir gün çekme halatı kopmuş ve Namibya kıyısında karaya oturmuştur. O yıldan itibaren de Zeila terk edilmiş bir gemi olarak kıyıda martıların evi olarak bulunmaya devam etmektedir.

Zeila, Namibya


1) Bali'de Terk Edilmiş Uçak


Bali'nin Bukit Yarımadasında bulunan bu büyük uçağın oraya nasıl yerleştirildiği merak konusu. Plaja çok yakın olan bu esrarengiz uçak ilk başlarda çeşitli şekilde kullanılmak istenmiş örneğin bir restoran fakat ürkütücü olduğu için bu plandan vazgeçilmiştir. Bu terkedilmiş uçak günümüzde birçok turistin bir numaralı ziyaret listesinde bulunuyor, uçak Bali'nin en büyük turistik yeri olmuş durumda. Merak edilen ise o uçak oraya kim tarafından ne zaman, nasıl getirildi.

Bali'de Terk Edilmiş Uçak


Bu içeriği KulturSokagi.com sitesini kaynak göstererek kullanabilirsiniz. İçeriklerin; KulturSokagi.com sitesi kaynak gösterilmeden herhangi bir web sayfasında, sosyal medyada ve görsel basında yayınlanması yasaktır. Ayrıntılı bilgi için Kullanım Koşulları sayfasını okuyabilirsiniz.

03.04.2018

İçerik hakkında soru sorabilir veya yorumda bulunabilirsiniz.

İsim
Web Site
E-Posta
Mesaj
Henüz yorum yapılmamış.

Bu İçerikler de İlginizi Çekebilir...

Hiç Uyumayan Kızın Garip Hayat Hikayesi
08.03.2018
452 Gösterim

Hiç Uyumayan Kızın Garip Hayat Hikayesi

Uyku insanın en önemli ihtiyaçlarından birisidir, uyku sorunu çekmek oldukça sıkıntılı bir süreçtir. Bu durumdan mağdur Jessica'nın hikayesini içerikte okuyabilirsiniz.

Aslanlar Hakkında 5 İlginç Bilgi
28.06.2018
1,349 Gösterim

Aslanlar Hakkında 5 İlginç Bilgi

Güçlü ve ihtişamlı gösterişleri sebebiyle insanoğlunun yıllardır dikkatini çeken ormanlar kralı hakkında ilginç 5 bilgi.

Osmanlı İmparatorluğunun Gurur Duyulacak 5 Noktası
18.06.2018
301 Gösterim

Osmanlı İmparatorluğunun Gurur Duyulacak 5 Noktası

Yakın tarihimiz olan Osmanlı Devleti'nin bir çoğumuzun bilmediği 5 başarısına bu içerikten kolayca ulaşabilirsiniz.

ATM Nasıl Çalışır
17.06.2018
183 Gösterim

ATM Nasıl Çalışır

Çoğu zaman bankaya gitmemize bile gerek kalmadan işlerimizi hızlıca halledebildiğimiz atmler nasıl çalışır ne kadar güvenlidir?

Diriliş Ertuğrul Gazi’nin Gerçek Hayat Hikayesi
01.04.2018
234 Gösterim

Diriliş Ertuğrul Gazi’nin Gerçek Hayat Hikayesi

Ertuğrul Gazi TRT'nin bu dizisiyle beraber tekrar hatırlandı ve gerekli önem verilmeye başladı ama onun gerçek hayat hikayesini ne kadar biliyoruz?